

Easy installation
Free returns from €100
'Excellent' Rated by Customers
In stock? Then your order will be quickly packed and shipped. Easily track your package with our regular carriers:
GLS, PostNL & DHL
To properly execute your morning routine, a good mirror is essential! This cosmetic mirror is not only functional, but also very stylish. The gunmetal color gives the makeup mirror a robust look. The mirror is tiltable and features two types of mirrors: one that magnifies everything 3 times and one with normal view. As a finishing touch: LED lighting. This ensures you can always see everything clearly, for example, when applying your makeup.
Specifications
| Article number | 4017140 |
|---|---|
| Brand | Best Design |
| Series | Moya |
| Warranty | 2 years |
| Color | Gunmetal |
| Material | Brass |
| Mounting | Wall |
| Shape | Round |
| With lighting | Yes |
| Lighting location | Around |
| Light color | 3000K |
| Lighting type | LED |
| IP rating | IP44 |
| Visible in Showroom Amsterdam | No |
| Visible in Showroom Den Bosch | No |
| Visible in Showroom Grootebroek | No |
| Visible in Showroom Harderwijk | No |
| Visible in Showroom Nieuwegein | No |
| Visible in Showroom Spijkenisse | No |
| Visible in Showroom Zaandam | No |
| Visible in Showroom Zevenaar | No |
| Visible in Showroom Zoeterwoude | No |
| Width | 20 cm |
| Depth | 30 cm |
| Depth range | 30 to 40cm |
| Diameter | 20 cm |
Thank you for subscribing!
This email is registered!