

Easy installation
Free returns from €100
'Excellent' Rated by Customers
In stock? Then your order will be quickly packed and shipped. Easily track your package with our regular carriers:
GLS, PostNL & DHL
Go trendy with this matt gold toilet roll holder. Gold is a real trend right now, and matt gold, in particular, is doing very well. Matt gold is easy to combine with colours like white, black, and marble. A handy feature of this toilet roll holder is the shelf on the holder. Use it to place your phone or something else, so it doesn't fall into the toilet itself.
Do you want to go for a complete matt gold look? Combine the matt gold toilet roll holder with other bathroom items from the Nancy series by Best Design.
Specifications
| Article number | 4012540 |
|---|---|
| Brand | Best Design |
| Series | Nancy |
| Warranty | 2 years |
| Colour | Gold Matt |
| Material | Stainless steel |
| Mounting | Wall |
| Mounting method | Drilling |
| Width | 13.50 cm |
| Depth | 10 cm |
| Depth range | 10 to 20cm |
| Height | 9.80 cm |
Thank you for subscribing!
This email is registered!