

Easy installation
Free returns from €100
'Excellent' Rated by Customers
In stock? Then your order will be quickly packed and shipped. Easily track your package with our regular carriers:
GLS, PostNL & DHL
The High End toilet roll holder from Best Design is not just any chrome toilet roll holder. This holder has a special detail, namely the ribbed edge. This edge characterises the High End collection and adds that little bit of flair. You can easily attach the roll holder to the wall with the included mounting material.
Specifications
| Article number | 4018780 |
|---|---|
| Brand | Best Design |
| Series | Chrome |
| Warranty | 2 years |
| Colour | Chrome |
| Material | Stainless steel |
| Mounting | Wall |
| Mounting method | Drilling |
| Width | 16.30 cm |
| Depth | 8.25 cm |
| Height | 2.50 cm |
| Diameter | 5 cm |
Thank you for subscribing!
This email is registered!