

Easy installation
Free returns from €100
'Excellent' Rated by Customers
In stock? Then your order will be quickly packed and shipped. Easily track your package with our regular carriers:
GLS, PostNL & DHL
A beautiful wash basin suitable for any bathroom! This beautiful wash basin is made of ceramic, oval in shape, and matte black in colour. You can place the basin as a single wash basin on a vanity unit or choose a set of 2. This looks very nice in a spacious bathroom. Combine the tap with a high or built-in basin tap, which you can find in the accessories below.
Specifications:
| Article number | SK51502 |
|---|---|
| Brand | Best Design |
| Warranty | 2 years |
| Colour | Matte Black |
| Material | Ceramic |
| Shape | Oval |
| Number of tap holes | None |
| With overflow | No |
| Width | 60 cm |
| Depth | 42.50 cm |
| Depth range | 40 to 50cm |
| Height | 14 cm |
Thank you for subscribing!
This email is registered!