

Easy installation
Free returns from €100
'Excellent' Rated by Customers
In stock? Then your order will be quickly packed and shipped. Easily track your package with our regular carriers:
GLS, PostNL & DHL
The Mali toilet vanity cannot be missing from your home. The toilet vanity is compact but has enough space to store your toilet rolls or toiletries. The ribbed front also gives it a playful look. Mali is handleless and features a push-to-open system. The door can be mounted on both the left and right, making the cabinet easy to fit into any space.
The countertop is unfinished, meaning it does not yet have faucet/drain holes, allowing you to choose where to place them yourself. It is made of MDF, advantage: it does not splinter and has no irregularities, making it easy to saw and drill.
Not quite the color you want? Then you're in luck! This toilet vanity is also available in other fun colors. The toilet vanity is supplied without a mirror/basin/faucet. For inspiration on how to complete this toilet vanity, check out the accessories section.
Specifications:
Please note: The toilet vanity is water-resistant, but not waterproof. Splashes and other spilled liquids and splashes should be wiped dry. Failure to do so may shorten the product's lifespan and void any warranties.
| Article number | 4023190 |
|---|---|
| Brand | Best design |
| Series | Mali |
| Warranty | 2 years |
| Color | Matte Black |
| Material | MDF |
| Version | With matte white top panel |
| Mounting | Wall-mounted |
| Softclose | No |
| Front type | Ribbed front |
| Material base cabinet | MDF |
| Number of faucet holes | None |
| Number of basins | None |
| Faucet hole | None |
| Number of doors | 1 |
| Hinge direction | Left and right opening |
| Handle | Handleless |
| Mirror included | No |
| Delivery method | Pre-assembled |
| Width | 36 cm |
| Depth | 18 cm |
| Thickness | 1.6 |
| Height | 51.60 cm |
Thank you for subscribing!
This email is registered!